Πέμπτη, 9 Αυγούστου 2018

Έγινε η κλήρωση της Super League


Με τους τρεις πρώτους του περσινού πρωταθλήματος να παίζουν εντός έδρας, θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Super League για την περίοδο 2018-19. Από την κλήρωση που έγινε η πρωταθλήτρια ΑΕΚ θα φιλοξενήσει τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί τον «ευρωπαίο» Αστέρα Τρίπολης και ο Ολυμπιακός τον Λεβαδειακό. 

Ο Παναθηναϊκός, που υπενθυμίζεται ότι θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς, θα πάει για την πρεμιέρα στην Ξάνθη, ενώ ο Άρης, στην επιστροφή του στη μεγάλη κατηγορία, θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τη Λαμία. 

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας:

ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Λαμία-Αρης
ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός
Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΛ

Δείτε το πρόγραμμα των ντέρμπι:

4η Αγωνιστική
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ

5η Αγωνιστική 
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

6η Αγωνιστική
ΑΕΚ-Ολυμπιακός

7η Αγωνιστική
Άρης-ΠΑΟΚ

8η Αγωνιστική
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

9η Αγωνιστική
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ

10η Αγωνιστική
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

19η Αγωνιστική 
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ

20η Αγωνιστική
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός

21η Αγωνιστική
Ολυμπιακός-ΑΕΚ

22η Αγωνιστική
ΠΑΟΚ-Άρης

23η Αγωνιστική
Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ

24η Αγωνιστική
ΑΕΚ-Παναθηναϊκός

25η Αγωνιστική
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

To πρόγραμμα

1η Αγωνιστική 
Ξάνθη-Παναθηναϊκός
ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός-Ατρόμητος
Πανιώνιος-ΟΦΗ
Λαμία-Άρης
ΠΑΟκ-Αστέρας 
Ολυμπιακός-Λεβαδειακός 
Απόλλων Σμύρνης-Λάρισα

2η Αγωνιστική 

Παναιτωλικός-ΟΦΗ
Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
Ατρόμητος-Ξάνθη
Αστέρας-ΑΕΚ
Παναθηναϊκός-Λαμία
Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης-ΑΕΛ
Λεβαδειακός-Απόλλων Σμύρνης

3η Αγωνιστική 

ΟΦΗ-ΠΑΟΚ
Ξάνθη-Παναιτωλικός
ΑΕΚ-Πανιώνιος
Λαμία-Ατρόμητος
Ολυμπιακός-Αστέρας
ΑΕΛ-Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης-Λεβαδειακός

4η Αγωνιστική 

Ξάνθη-ΟΦΗ
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Παναιτωλικός-Λαμία
Πανιώνιος-Ολυμπιακός
Ατρόμητος-ΑΕΛ
Αστέρας-Απόλλων Σμύρνης
Παναθηναϊκός-Λεβαδειακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Άρης

5η Αγωνιστική 

ΟΦΗ-ΑΕΚ
Λαμία-Ξάνθη
Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
ΑΕΛ-Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης-Πανιώνιος
Λεβαδειακός-Ατρόμητος
Άρης-Αστέρας

6η Αγωνιστική 

Λαμία-ΟΦΗ
ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Ξάνθη-ΑΕΛ
ΠΑΟΚ-Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός-Λεβαδειακός
Πανιώνιος-Άρης
Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
Αστέρας-Παναθηναϊκός

7η Αγωνιστική 

ΟΦΗ-Ολυμπιακός
ΑΕΛ-Λαμία
Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Άρης-ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
Ατρόμητος-Αστέρας

8η Αγωνιστική 

ΑΕΛ-ΟΦΗ
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης
Λαμία-Λεβαδειακός
ΑΕΚ-Άρης
Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός-Αστέρας
Πανιώνιος-Ατρόμητος

9η Αγωνιστική 

ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης
Λεβαδειακός-ΑΕΛ
Άρης-Ολυμπιακός
ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
Αστέρας-Ξάνθη
Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
Πανιώνιος-Παναιτωλικός

10η Αγωνιστική 

Λεβαδειακός-ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης-Άρης
ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Λαμία-Αστέρας
ΑΕΚ-Ατρόμητος
Ξάνθη-Πανιώνιος 
ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

11η Αγωνιστική 

ΟΦΗ-Άρης
ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός-Απόλλων Σμύρνης
Αστέρας-ΑΕΛ
Ατρόμητος-Ολυμπιακός
Πανιώνιος-Λαμία
Παναιτωλικός-ΑΕΚ
ΠΑΟΚ-Ξάνθη

12η Αγωνιστική 

ΠΑΣ Γιάννινα-ΟΦΗ
Άρης-Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός-Αστέρας
Απόλλων Σμύρνης-Ατρόμητος
ΑΕΛ-Πανιώνιος
Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
Λαμία-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Ξάνθη

13η Αγωνιστική 

ΟΦΗ-Παναθηναϊκός
Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος-Άρης
Πανιώνιος-Λεβαδειακός
Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ
Ξάνθη-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Λαμία

14η Αγωνιστική 

Αστέρας-ΟΦΗ
Παναθηναϊκός-Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος
Άρης-Παναιτωλικός
Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμύρνης-Ξάνθη
ΑΕΛ-ΑΕΚ
Ολυμπιακός-Λαμία

15η Αγωνιστική 

ΟΦΗ-Ατρόμητος
Πανιώνιος-Αστέρας
Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
Ξάνθη-Άρης
ΑΕΚ-Λεβαδειακός
Λαμία-Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός-ΑΕΛ
Adbox